• Home
  • »
  • Konie
  • » COLESTUS Cornet Obolensky – Stakkato – Pilot

COLESTUS Cornet Obolensky – Stakkato – Pilotniezweryfikowano

28 listopada, 2018
Wyświetleń: 1269
Identyfikator ogłoszenia: 3044
Opis:

Rzadko widuje się konie ,które w tak wyważony sposób łączą w sobie cechy wielkie umiejętności sportowe wraz z zaletami hodowlanymi.

Jego ojciec , Cornet Obolensky jest założycielem linii w nowoczesnej hodowli koni skokowych i jest obecnie najmłodszym ogierem na drugim miejscu na liście według Światowej Federacji Hodowców Koni Sportowych. Jego potomstwo cechuje się świetna technika i ogromnymi możliwościami skokowymi startując w najwyższej rangi kokursach. Łączna pula wygranych wśród jego potomstwa zawierająca m.inn.Cornet D’Amour/Daniel Deusser, Cornado NRW/Marcus Ehning, Cornet’s Cristallo/Marco Kutscher to prawie 3,7 miliona euro. Ojciec Corneta , Clinton to ogier również zasłużony w sporcie jak i hodowli brał udział w IO w Atenach w 2004 r.

Jego matka klacz Spice Girl R jest uznana w hodowli koni skokowych, jej córka Caprice (o. Captain Fire) z powodzeniem startuje w konkursach kl.S, klacz Cascadeur (o. Cornet Obolensky) w konkursach kl.M. W rodowodzie Spice Girl R widnieją ulubione ogiery hodowlane, takie jak Stakkato i Pilot.

Ten 9-letni ogier pierwsze sukcesy odnosił wraz z Michaelem Beckmannem wygrywając czempionat koni Westwalskich dla 6 latków w 2012 r Münster-Handorf ,a następnie zajął 8 miejsce w finale czempionatów młodych koni w Warendorfie a także znalazł się w czołówce Mistrzost Świata Młodych Koni w Lanaken. W 2013 roku zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym Youngster-Tour w Münster, Dortmund, Hagen, Nörten-Hardenberg oraz Balve . Na początku 2014 roku właściciele zdecydowali o oddaniu go w trening do stajni Ludgera Beerbauma. Dosiadał go tam Marco Kutscher, który kilkukrotnie zajmował wysokie miejsca na zawodach w Paryżu, Neumünster czy w s´Hertogenbosch. Po odejściu Kutschera na Colestusie zaczął starty Ludger Beerbaum i para ta bardzo szybko się zgrała. Ostatnim największym ich sukcesem było zajęcie 7-ego miejsca w konkursie Longines Grand Prix w Hong Kongu w lutym 2015.

Już siedmiu z jego synów zostało uznanych , z których Colestros , zajął siódme miejsce w Bundeschempionatach, 14 z jego córek przyznano premie Staatsprämie. Jego potomstwo Colestico DG, Perelisa, A Grace Lady, Classic Dream oraz Carl to tylko niektóre konie ,które już wykazują wspaniałe cechy odziedziczone po Colestusie wygrywając pokazy i konkursy dla młodych koni , a źrebięta na aukcjach osiągają najwyższe ceny.

Kontakt
Wybierz odpowiednią podkategorię:      
Telefon: 728341120
Addres: Spółdzielcza 3, 62-800 Kalisz, Polska, , ,
Strona www: