• Home
  • »
  • Konie
  • » CARESSINI Carento – Cassini I – Carthago

CARESSINI Carento – Cassini I – Carthagoniezweryfikowano

28 listopada, 2018
Wyświetleń: 978
Identyfikator ogłoszenia: 3033
Opis:

Zwycięzca Bundeschampionatu 2015 w kategorii koni 5 letnich!

Ogier ten otrzymał najwyższe noty za jego jezdność oraz niekończące się możliwości skokowe połączone ze świetną techniką. Ten atletyczny siwy ogier otrzymał noty 9.1 oraz 9.4 nie pozostawiając wątpliwości, że jest liderem kategorii. Pod jeźdźcem Christianem Kukukiem zdobył on wiele innych tytułów. Jego rodowód usiany jest słynnymi końmi, które wykazały się znacząco w hodowli i sporcie.

Jego dziadek to słynny holsztyński Caretino [Caletto II - Isidor/Metellus].W najnowszym rankingu WBFSH, ojców koni skokowych, Caretino zajmuje 4 miejsce. Ten dużej urody ogier, udanie startował w międzynarodowych zawodach skokowych pod Ludgerem Beerbaumem. Talent do skoków odziedziczyło po nim wielu jego potomków, wsród których warto wymienić m.in og. Casall la Silla (Rolf Goran Bengtsson/SWE), Cristallo (Richard Spooner/USA)Caretano Z (Jos Lansink/BEL) czy ogier Carento ,ojciec Caressini. Carento w 2011 roku zdobył 7 miejsce w krajowych mistrzostwach koni skokowych, a w 2012 roku ponownie znalazł się w finale po zajęciu 4 i 7 lokaty w eliminacjach. Potem został sprzedany do USA gdzie rozpoczął swoją karierę skokową. Pełna siostra ogiera Carento jest matką między innymi Gut Neuenhof’s Cantate, który zajął 5 miejsce w finałach Bundeschempionatu, klaczy Capriole która zaledwie w wieku 7 lat zwyciężyła pierwszy konkurs w klasie S a także została czempionką klaczy westfalskich w 2010 roku. Jednak jej najbardziej znanym potomkiem jest Le Champ Ask.

Carento ma także 2 innych uznanych synów og Cariscar rezerwowego Czempiona Związku Westfalskiego 2015 oraz og. Caraldik który z sukcesami startuje w WKKW pod Jensem Hoffroggem. Matka U-Cassina, córka Cassini I była chwalona za jezdność i skoki luzem, w teście treningowych dla klaczy uzyskała notę 9.5 po czym była używana wyłącznie w hodowli. Jej matka St.Pr.St. Nena III (f. Carthago) również sprawdziła sie w teście dla klaczy, otrzymując maksymalna note 10,0 za skoki luzem, a łączna ocena końcowa wyniosła 8.6.

Według L.Beerbauma Caressini posiada wszystkie cechy, które powinien posiadać koń skokowy w dzisiejszym sporcie i doskonale uzupełnia on ofertę dla hodowców pragnących otrzymać wyjątkowe potomstwo.

Kontakt
Wybierz odpowiednią podkategorię:      
Telefon: 728341120
Addres: Spółdzielcza 3, 62-800 Kalisz, Polska, , ,
Strona www: