• Home
  • »
  • Konie
  • » CARDIN Casall – Cassini I – Con Air

CARDIN Casall – Cassini I – Con Airniezweryfikowano

28 listopada, 2018
Wyświetleń: 1103
Identyfikator ogłoszenia: 3159
Opis:

Pięknie "zaprojektowany" i ujmujący w każdym calu,jednocześnie wierny typowi i poprawnie zbudowany.
Z szarfą 2.Reservesieger z Neumunster wyjechał w tym roku Cardin - syn flagowego og. Casall z matki po legendarnym Cassini I, stanowiący własność utytułowanego "teamu" Hennings & Hennings GbR & Dieter Mehrens. Ogier ten w skokach luzem imponował nie tylko możliwościami, ale również stylem bliskim ideału.
Jego ojciec Casall zadebiutował na parkurze jako 5-latek, w 2004 r. Rok później współpracę z nim rozpoczął Szwed, Rolf Goran Bengtsson - już w pierwszym sezonie startów para wygrała m.in. Regionalny Czempionat dla koni 6-letnich z notą 9,5 pkt! Od 2007 sportową karierę Casalla sponsorowała stadnina La Silla - stąd zmiana jego imienia sportowego na Casall La Silla. Pierwsze duże sukcesy na arenie międzynarodowej przyszły w 2009 roku. Wtedy to Casall wygrał konkursy Grand Prix w Odense i Oslo. Rok później Casall zwyciężył w Grand Prix w Rotterdamie i Falsterbo, był też bezkonkurencyjny w konkursie PŚ w 's-Hertogenbosch. W 2011 wygrał dwa konkursy Grand Prix Global Champions Tour - w Hamburgu i Monte Carlo. Casall startował także na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, niestety został wycofany przed finałem z powodu kontuzji.W międzyczasie, w 2013 roku zmienił się także sponsor oraz sufix w imieniu Casalla - obecnie występuje on pod oficjalnym imieniem Casall Ask. Końcówka Ask pochodzi od nazwy duńskij stadniny koni - Stutteri Ask. W 2013 roku Casall zdobył brązowy medal (drużyna) Mistrzostw Europy, a w klasyfikacji indywidualnej zajął wysokie, czwarte miejsce.Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery sportowej był niewątpliwie 2014 rok. We wrześniu szwedzko-niemiecka para zajęła 4-te miejsce na Mistrzostwach Świata, a w listopadzie po zwycięstwie w Grand Prix Doha - 2. miejsce w końcowej klasyfikacji Longines Global Champions Tour.
Ojciec matki Cassini I syn Capitola był jednym z najbardziej znanych i cenionych koni w hodowli.Jego potomstwo „zarobiło” w sporcie do tej pory ok. 3,2 mln euro. Cassini sam miał na swoim koncie dużo międzynarodowych sukcesów.Już podczas pierwszych skoków luzem, Cassini ujmował swoją klasą, niesamowitymi możliwościami oraz bliską perfekcji techniką skoku. Co ważniejsze pokazywał swój wspaniały naturalny styl również w parkurach. Jako sześciolatek wygrał wiele eliminacji do Bundeschampionatu, jak i pierwszy konkurs podczas tych Mistrzostw. Już w wieku ośmiu lat wiele razy zajmował wysokie miejsca w konkursach Grand Prix. Rok później wygrał Puchar Narodów w składzie drużyny Danii oraz startował na Mistrzostwach Europy w Mannheim pod Bo Kristoffersenem. Pod kolejnym jeźdźcem, Franke Slothaakiem wygrał Grand Prix w Arnhem oraz Modenie. Byli też częścią składu Niemiec na Puchar Narodów w Aachen oraz Modenie. Odnosili duże sukcesy m.in. w Londynie, Dortmundzie i Paryżu.Aktualnie w Niemczech uznanych jest 73 synów Cassini’ego, zarejestrowanych 669 klaczy hodowlanych oraz 35 klaczy premiowanych.
Dysponując tak wspaniałym rodowodem można być pewnym ,że ogier Cardin w przyszłosci podbije serca publiczności na parkurach ,a jego potomstwo odziedziczy najlepsze cechy płynące w jego żyłach.

Kontakt
Wybierz odpowiednią podkategorię:      
Telefon: 728341120
Addres: Spółdzielcza 3, 62-800 Kalisz, Polska, , ,
Strona www: