BY CERA D’ICK Stakkato – Landadel – Cor De La Bryereniezweryfikowano

24 maja, 2020
Wyświetleń: 1462
Identyfikator ogłoszenia: 5267
Opis:

By Cera D'ick (Stakkato x Landadel) to fenomenalny ogier, który zaprezentował się niemal jako objawienie, prezentując wszelkie cechy wybitnego konia skokowego, kiedy zaprezentował swoje możliwości w skokach luzem, zapierając dech w piersiach. Jego bezsprzecznemu talentowi nie oparł się nawet Joris de Brabander, który postanowił zainwestować w tę wschodzącą gwiazdę! Niestety w wieku 3 lat ten fenomenalny, młody ogier zniknął ze sceny sportowej, po nieszczęśliwym wypadku, który zdyskwalifikował go dożywotnio z użytkowania pod siodłem.

Jego ojciec, znakomity Stakkato, swoją karierę rozpoczął od zdobycia tytułu championa Hannoverian Verband. W 2003 roku w Gerze uchonorowany został tytułem Mistrza Niemiec, sukces ten powtórzając w Münster w 2010 roku. To ogier, który uzyskał notę ogólną 9,9! Pod Evą-Marią Bitter startował w konkursach klasy Grand Prix, zajmując m.in. drugie miejsce w Grand Prix w Nörten-Hardenberg. Pięciokrotnie startował w konkursach Pucharu Narodów i aż przez 11 lat Stakkato dominował na liście ogierów sklasyfikowanych pod względem indeksu hodowlanego sporządzonego przez Federację Narodową w Niemczech. W 2007 roku przyznano mu tytuł “Hanowerskiego Ogiera Roku”. Ponad 70 jego synów uzyskało licencje, a około 120 jego córek zdobyło Narodowe Premie Hodowlane. Jego potomstwo startuje na poziomie 160 cm najwyższej rangi.

Od strony żeńskiej By Cera D'ick wywodzi się Holsztyńskiego Stamm'u 3615. Jego matka, fenomenalna klacz Fein Cera, to drużynowa Mistrzyni Olimpijska z Aten i indywidualna brązowa medalistka Jeux Equestres Mondiaux de Jerez. Jej kariera sportowa była niesamowicie długa! Przez ponad 8 lat startowała w konkursach Grand Prix 5* w: Stuttgarcie, Aachen, Zurychu, Berlinie, Hertogenbosch czy Dusseldorfie. Jej potomstwo sprawdziło się na parkurach 160 cm, najwyższej rangi. Do jej najbardziej znanych dzieci należą: Ornellaia, Zera 23 i Pretty Sera. Druga matka By Cera D'ick, klacz Cera, to zwyciężczyni Pucharu Narodów Aachen w 1998 roku pod Otto Beckerem, wcześniej odnosząc liczne sukcesy Paul'em Darragh'em. Cera uznawana jest za jednego z najlepiej skaczących koni na świecie. Na swoim koncie posiada także tytuł Mistrza Niemiec. Pod koniec lat 90-tych Cera była również jednym z najbardziej skutecznych koni na poziomie GP. Dała się poznać, jako fenomen konkusów GP 5* m.in. w Barcelonie, Lizbonie, Sewilli, Mannheim... Niestety, miała tylko jedną córkę.

Pierwsze potomstwo By Cera D'ick jest po prostu niesamowite. To konie o doskonałej ramie i bardzo ładnej budowie, a także ogromnym potencjale. W skokach luzem wykazują się doskonałym balansem, siłą, refleksem i dokładnością oraz ogromnym szacunkiem do przeszkód. Jego potomstwo ma na swoim koncie pierwsze sukcesy: Floralie DK mistrzostwo Francji w skokach luzem w 2018, Black Cera DK uznany ogier SF, który w konkursach koni 4 letnich zaliczył 8 bezbłednych przejazdów na 8 konkursów, w których startował, Perseus de Muze, ogier uznany przez BWP, Pablo van't Paradijs, zwycięzca konkursów koni 4 letnich w Belgii.

Kontakt
Wybierz odpowiednią podkategorię:         
Telefon: 728341120
Addres: Kalisz, Spółdzielcza 3, ,
Strona www: